circle

Raport „Upadłości i restrukturyzacje w budownictwie 2024” jest już dostępny. Pobierz »

Michał Miernik
1 kwietnia 2024
Top_10_restrukturyzacji_firm_marzec_2024.width-940

ZOBACZ TEŻ:

Najbardziej zadłużoną firmą, w której otwarto postępowanie restrukturyzacyjne w marcu 2024 r., jest Symetricus.

Ta spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Katowicach działa na naszym rynku od 12 lat. Jej głównym obszarem działalności jest sprzedaż hurtowa niewyspecjalizowana żywności, napojów i wyrobów tytoniowych. Symetricus aktywnie działa w ostatnim z wymienionych, jest bowiem dystrybutorem m.in. popularnych jednorazowych e-papierosów pod marką Aroma King.

Zadłużenie Symetricusa robi wrażenie, bo jest większe niż dwóch kolejnych firm z rankingu razem wziętych i wynosi 121,7 mln zł.

Na drugim miejscu marcowego zestawienia znalazła się Fabryka Urządzeń Dźwigowych SA.

Ta spółka z siedzibą w Mińsku Mazowieckim może się pochwalić dość długim, bo wynoszącym 29 lat, stażem rynkowym. W jej ofercie znajdują się między innymi suwnice pomostowe, bramowe i portowe, a także części zamienne do wymienionych.

Suma zobowiązań Fabryki Urządzeń Dźwigowych wynosi 56,5 mln zł.

Trzecie miejsce w rankingu należy do Milickiego Centrum Medycznego.

To spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Miliczu w województwie dolnośląskim. Na co dzień funkcjonuje jako szpital, a jej staż rynkowy wynosi 3 lat.

Milickie Centrum Medyczne posiada rozpoczyna postępowanie restrukturyzacyjne z sumą zobowiązań wynoszącą 54,1 mln zł.

Liderem marca pod względem zadłużenia wśród firm starających się o restrukturyzację została Nowotarska.

Ta spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Nowym Targu działa na rynku od 10 lat. Jej głównym obszarem działalności jest budownictwo, a konkretnie realizacja projektów budowlanych związana z wznoszeniem budynków.

Suma zobowiązań Nowotarskiej wynosi 95,7 mln zł. To kolejne postępowanie restrukturyzacyjne w historii tej firmy – poprzednie rozpoczęło się w sierpniu ub. r.

Drugie miejsce w rankingu należy do Car-Master 2.

Ta spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie działa na rynku od 13 lat, a głównym obszarem jej działalności jest sprzedaż hurtowa i detaliczna samochodów osobowych i furgonetek.

Suma zobowiązań Car-Master 2 wynosi 88,5 mln zł. W tym przypadku również mamy do czynienia z kolejnym postępowaniem restrukturyzacyjnym. Poprzednie rozpoczęło się w grudniu 2023 r.

Na trzecim miejscu znalazła się kolejna firma z branży budowlanej, czyli Mar-Bud.

Firma działa na rynku od 13 lat, a jej zadłużenie wynosi 69,2 mln zł.

Powyższe zestawienia opracowaliśmy na podstawie danych pochodzących z ogłoszeń opublikowanych w Krajowym Rejestrze Zadłużonych oraz wartości zobowiązań długoterminowych poszczególnych przedsiębiorstw ujawnionych w najnowszych dostępnych sprawozdaniach finansowych dostępnych w Repozytorium Dokumentów Finansowych Krajowego Rejestru Sądowego. Aktualna wartość zobowiązań podmiotów uwzględnionych w zestawieniach może się różnić od podanych kwot.