circle

Raport „Upadłości i restrukturyzacje w budownictwie 2024” jest już dostępny. Pobierz »

“Bez danych bardzo trudno jest się zorientować, kto jest na rynku, jakie oferuje produkty i w jakiej cenie. Baza MGBI przybliżyła nas do poznania tego rynku.”
Wykorzystany produkt
Baza firm i osób
Michał Szkudlarek
Dyrektor zarządzający
Schuttflix Polska

KLIENT:

 • Schüttflix GmbH → Schuettflix Polska sp. z o. o.
 • https://schuettflix.com/pl/pl/
 • Polska, Niemcy, Czechy, Austria
 • Rozmówca: Michał Szkudlarek — dyrektor zarządzający oddziału w Polsce

WYZWANIE:

 • Zdobycie danych kontaktowych do odbiorców i partnerów dla aplikacji do logistyki kruszyw na polskim rynku, czyli łączącej:
  • wykonawców robót budowlanych,
  • pośredników w sprzedaży kruszyw,
  • przewoźników,
  • firm zajmujących się zagospodarowaniem odpadów mineralnych
 • Odbiorcy aplikacji często nie posiadają stron internetowych i nie korzystają aktywnie z mediów społecznościowych — konieczna jest sprzedaż wychodząca

REZULTAT:

 • Uzyskanie dużej bazy kontaktów,
 • Oszczędność czasu działu sprzedaży,
 • Możliwość rozpoczęcia działań sprzedażowych na szeroką skalę,
 • Wstępne ustalenie rozmiaru rynku

Baza firm i osób to produkt oferowany przez firmę analityczną MGBI. Dzięki niemu organizacje mogą uzyskać aktualne dane kontaktowe i finansowe firm.

Czym zajmuje się Schüttflix?

Schüttflix jest platformą i aplikacją marketplace dla masowych materiałów budowlanych, gdzie łączymy wykonawców robót budowlanych, głównie robót ziemnych, z dostawcami kruszyw. Dostawcami w większości są kopalnie, a też pośrednicy w sprzedaży kruszyw i przewoźnicy, którzy się specjalizują w tego typu materiałach. To są trzy podstawowe grupy docelowe.

Czwartą stroną są firmy, które zajmują się zagospodarowaniem odpadów mineralnych — transportem od firmy budowlanej, która potrzebuje pozbyć się gruntu z wykopu (czyli odpadu mineralnego) i chce go zutylizować.

My dostarczamy technologię, która umożliwia proste składanie zamówień na tym rynku. Występujemy jako partner logistyczny dla firm budowlanych, czyli koordynujemy i aranżujemy te dostawy od początku do końca, czyli zarówno same dostawy produktu, jak i organizację transportu.

Schüttflix jest w tej chwili dostępny w Czechach, Austrii, Polsce i Niemczech.

Niemiecki rynek był pierwszy, tam zaczęliśmy i tam mamy oczywiście największy marketplace, najbardziej rozbudowany.

Natomiast w trzech pozostałych krajach zaczęliśmy w lipcu 2022 roku.

Jakie były Państwa cele rozwojowe na ten rok?

Naszym podstawowym celem na ten rok było zbudowanie sieci dostawców i przewoźników, która byłaby w stanie realizować te projekty budowlane, których się podejmujemy.

Co Państwa zmotywowało do poszukiwania takiej usługi jak biznesowe bazy danych?

Chcieliśmy po prostu ograniczyć sobie nakład pracy związany z wyszukiwaniem partnerów.

Nasz rynek jest bardzo analogowy, więc wymaga często kontaktu face to face, a co najmniej telefonu. Nie jest to rynek, gdzie wystarczy reklama w Internecie. Część naszych odbiorców, firm budowlanych, ma swoje strony WWW, bo to też są duże firmy takie jak Strabag, Mostostal.

Natomiast po stronie naszych partnerów większość podmiotów nie ma stron internetowych. Mają je duże kopalnie, czy najwięksi przewoźnicy, ale wśród mniejszych przewoźników szacuję, że nawet ponad 90% nie ma strony internetowej. To są niewielkie firmy, czasem kilkuosobowe. Nie mają nawet wizytówki w Google.

Dlatego w dużym stopniu z naszymi partnerami i klientami porozumiewamy się za pomocą naszej sieci sprzedaży i naszych specjalistów insight sales, którzy właśnie wykorzystują bazę do odszukiwania firm działających na tym rynku.

W jaki sposób wykorzystywane są dane z baz danych MGBI w Państwa firmie?

Michał Szkudlarek
Dyrektor zarządzający
Schuttflix Polska

Bez danych rynkowych bardzo trudno jest się zorientować, kto jest na rynku, jakie oferuje produkty i w jakiej cenie. Baza MGBI przybliżyła nas do poznania tego rynku, lepiej go nam zdefiniowała, dostaliśmy część kontaktów.

Na tym polega marketplace, żeby odzwierciedlać rzeczywisty rynek za pomocą technologii. Monetyzujemy to w taki sposób, że jesteśmy w stanie tworzyć oferty dla klientów, dla których obecnie jest to utrudnione, bo nie ma przejrzystości tego rynku.

Jest ona ograniczona w tym znaczeniu, że stworzenie pełnej listy partnerów optymalnych z punktu widzenia zapotrzebowania naszego klienta jest bardzo pracochłonne.

Jakie były kryteria doboru bazy?

Interesowały nas bazy obejmujące cały rynek budowlany i kopalniany w obszarze kruszyw, czyli określone kody PKD wszystkich firm, które nawet w najmniejszym stopniu zajmują się dostawami kruszyw, bądź ich potrzebują w pracach budowlanych.

Chcieliśmy, żeby ta baza była możliwie obszerna i wyczerpująca.

Co zmieniło się po rozpoczęciu korzystania z baz danych MGBI?

Mieliśmy możliwość wejścia na rynek i przyspieszenia pierwszego kontaktu, czyli element wyszukiwania kontaktu został zredukowany do minimum.

Czy zarekomendowałby Pan naszą usługę innym?

Rekomendowałbym na pewno skorzystanie z takiego rozwiązania każdej firmie, dla której jednym z wyzwań jest kontakt z wieloma podmiotami na rynku.

Skontaktuj się z nami

check_circleDziękujemy za przesłanie wiadomości.

Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Wystąpił błąd przy wysyłaniu wiadomości.

Jeśli błąd się powtarza, spróbuj przesłać swoją wiadomość później.

Wykorzystany produkt
Baza firm i osób

W jakim celu chcesz wykorzystać ten produkt?

Ile kontaktów potrzebujesz?

Podaj swoje dane do kontaktu

Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na kontakt drogą e-mailową lub telefoniczną w celu omówienia warunków współpracy oraz przedstawienia oferty.