circle

Raport „Upadłości i restrukturyzacje w budownictwie 2024” jest już dostępny. Pobierz »

Michał Miernik
1 kwietnia 2024
Top_10_upadlosci_firm_marzec_2024.width-940

ZOBACZ TEŻ:

Najbardziej zadłużoną firmą, która ogłosiła upadłość w marcu 2024 r., jest Apollo Psf.

Ta spółka komandytowo-akcyjna działa na rynku od 10 lat, a jej głównym obszarem działalności jest udzielanie kredytów. Firma z siedzibą w Warszawie ma zobowiązania sięgające 57,9 mln zł.

Na drugim miejscu marcowego zestawienia znalazła się Rng Corp 3.

To warszawska firma z branży budowlanej (a dokładniej – zajmuje się kupnem i sprzedażą nieruchomości na własny rachunek). Jej rynkowy staż wynosi 7 lat.

Suma zobowiązań Rng Corp 3 wynosi 46,5 mln zł.

Trzecie miejsce w rankingu należy do firmy Tines.

Ta spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa na rynku od 20 lat i zajmuje się głównie produkcją materiałów budowlanych z betonu. Firma specjalizuje się między innymi w tworzeniu nowoczesnych torowisk tramwajowych. Jej siedziba znajduje się w Krakowie.

Zadłużenie Tines wynosi 37,9 mln zł.

Na pierwszym miejscu zestawienia najbardziej zadłużonych firm, które w marcu złożyły wniosek o upadłość, znalazł się Mycs.

Mycs to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Kostrzynie w województwie wielkopolskim. Zajmuje się sprzedażą mebli. Firma działa na naszym rynku od 9 lat.

Suma zobowiązań spółki wynosi 47,1 mln zł.

Na drugie miejsce marcowego rankingu trafiła firma Credit Royal.

Działalnością firmy zainteresował się jakiś czas temu UOKiK. Credit Royal miał oferować swoim klientom możliwość inwestycji w weksle, co miało naruszać zbiorowe interesy konsumentów. Jak czytamy na stronie Urzędu:

Prezes UOKiK prowadzi postępowania wyjaśniające w sprawie spółki Credit Royal oraz postępowanie w sprawie stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów przez CK Investments. Obie spółki proponowała konsumentom inwestycje w weksle.

Credit Royal działa w Polsce od 11 lat, a jego obecna suma zobowiązań wynosi 42,1 mln zł.

Na trzecim miejscu znalazła się firma Hovet - Zbigniew Siwiec, Piotr Dardziński.

Ta spółka jawna z siedzibą w Lubartowie od 32 lat zajmuje się sprzedażą hurtową wyrobów farmaceutycznych i medycznych. Co ciekawe, jeszcze w 2022 r. firma Hovet otrzymała Nagrodę Burmistrza Miasta Lubartów w dziedzinie działalności gospodarczej.

Obecne zadłużenie Hovet wynosi 35 mln zł.

Powyższe zestawienia opracowaliśmy na podstawie danych pochodzących z ogłoszeń opublikowanych w Krajowym Rejestrze Zadłużonych oraz wartości zobowiązań długoterminowych poszczególnych przedsiębiorstw ujawnionych w najnowszych dostępnych sprawozdaniach finansowych dostępnych w Repozytorium Dokumentów Finansowych Krajowego Rejestru Sądowego. Aktualna wartość zobowiązań podmiotów uwzględnionych w zestawieniach może się różnić od podanych kwot.