circle

Raport „Upadłości i restrukturyzacje w budownictwie 2024” jest już dostępny. Pobierz »

Michał Miernik
9 maja 2024
Top 10 restrukturyzacji firm Kwiecień 2024

ZOBACZ TEŻ:

Najbardziej zadłużoną firmą, w której otwarto postępowanie restrukturyzacyjne w kwietniu 2024 r., jest Fibris SA.

Ta spółka z siedzibą w Przemyślu zajmuje się produkcją płyt pilśniowych. O jej problemach można było usłyszeć kilka miesięcy temu. Na spotkaniu z mieszkańcami Przemyśla w ramach kampanii wyborczej Donald Tusk relacjonował przebieg rozmowy, jaką odbył z przedstawicielami Fibrisa. O sprawie pisał serwis money.pl:

W relacji Tuska, przedstawiciele Fibrisa mówili, że za prąd płacą kilkaset złotych więcej niż jeszcze rok czy półtora roku temu. Dodatkowo nie mogą zdobyć drewna polskiego i muszą ten surowiec potrzebny do produkcji kupować w Szwecji, Niemczech, Austrii.

Fibris działa na naszym rynku od 30 lat. Suma jego zobowiązań wynosi 106,1 mln zł.

Drugie miejsce w kwietniowym zestawieniu należy do firmy Labore.

Labore to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Katowicach. Działa na rynku od 10 lat i zajmuje się pośrednictwem pracy.

Zadłużenie Labore wynosi 75,2 mln zł.

Na trzecim miejscu znalazła się firma Apx Technologie.

Głównym obszarem działalności tej spółki z podwarszawskich Michałowic jest hurtowa sprzedaż obrabiarek do metalu. Firma działa na rynku od 23 lat.

Suma zobowiązań Apx Technologie wynosi 26,2 mln zł.

Najbardziej zadłużoną firmą, która złożyła wniosek postępowanie restrukturyzacyjne w kwietniu 2024 r., jest Onico.

Onico to spółka akcyjna zajmująca się hurtową sprzedażą paliw, która na rynku działa od 13 lat. Jest właścicielem innej spółki (Alpetrol), która obsługuje gdyński terminal LPG. To nie pierwszy raz, gdy firma rozpoczyna starania o restrukturyzację – poprzednie postępowanie wystartowało w lutym br.

Zadłużenie Onico sięga 272,5 mln zł.

Na drugim miejscu zestawienia znalazł się opisany wyżej Fibris z sumą zobowiązań o wysokości 106,1 mln zł.

Trzecie miejsce należy do firmy Nowotarska.

Ta spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Nowym Targu działa na rynku od 10 lat. Jej głównym obszarem działalności jest budownictwo, a konkretnie realizacja projektów budowlanych związana z wznoszeniem budynków.

Suma zobowiązań Nowotarskiej wynosi 95,7 mln zł.

Powyższe zestawienia opracowaliśmy na podstawie danych pochodzących z ogłoszeń opublikowanych w Krajowym Rejestrze Zadłużonych oraz wartości zobowiązań długoterminowych poszczególnych przedsiębiorstw ujawnionych w najnowszych dostępnych sprawozdaniach finansowych dostępnych w Repozytorium Dokumentów Finansowych Krajowego Rejestru Sądowego. Aktualna wartość zobowiązań podmiotów uwzględnionych w zestawieniach może się różnić od podanych kwot.