circle

Raport „Upadłości i restrukturyzacje w budownictwie 2024” jest już dostępny. Pobierz »

Michał Miernik
1 lipca 2023
Top_10_zadluzonych_firm_ktore_rozpoczely_restr.width-940_K3CLLiy

ZOBACZ TEŻ:

Najbardziej zadłużoną firmą, która rozpoczęła restrukturyzację w czerwcu 2023 r. jest Łzg Łęczyca SA.

To działające od 27 lat przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją konstrukcji metalowych i ich części. Wniosek o restrukturyzację został złożony w styczniu br.

Firma rozpoczyna proces restrukturyzacyjny w momencie, gdy suma jej zobowiązań wynosi 57,5 mln zł.

Na drugie miejsce zestawienia trafiła firma Prefa Group SA.

Rozpoczęcie restrukturyzacji przez tę firmę potwierdza nienajlepszą sytuację wśród firm deweloperskich. Prefa Group zajmuje się bowiem realizacją projektów budowlanych związaną ze wznoszeniem budynków, a jej staż na rynku wynosi 9 lat.

Zobowiązania poznańskiej spółki sięgają 52,6 mln zł.

Na trzecim miejscu również znalazła się firma z branży budowlanej, a konkretnie DIM Construction.

Ta spółka z ograniczoną odpowiedzialnością została sklasyfikowana w innej podklasie PKD niż wyżej wymieniona (roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych). Działa na rynku od 6 lat.

DIM Construction rozpoczyna restrukturyzację w momencie, gdy jej zobowiązania wynoszą 48,3 mln zł.

Na czele rankingu najbardziej zadłużonych firm, które złożyły wniosek restrukturyzacyjny w czerwcu 2023 r., znalazła się Agrochemia sp. z o.o..

Przedsiębiorstwo z siedzibą w Sztumie w województwie pomorskim działa na rynku od 9 lat i zajmuje się sprzedażą hurtową wyrobów chemicznych, przede wszystkim nawozów.

Restrukturyzacja ma być receptą na rozwiązanie problemów finansowych firmy, która w ostatnim sprawozdaniu finansowym wykazała zobowiązania w wysokości 144,2 mln zł.

Na drugim miejscu znalazła się firma Interkobo Property.

Firma po raz kolejny stara się o postępowanie restrukturyzacje (poprzednie rozpoczęło się w sierpniu 2022 r.). Interkobo Property zajmuje się wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi i działa na rynku od 16 lat.

Przedsiębiorstwo z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim wykazuje zobowiązania w wysokości 41,9 mln zł.

Trzecie miejsce w zestawieniu należy do Stone Master.

Łódzka firma zajmuje się produkcją wyrobów budowlanych z betonu, a konkretniej – produkcją kamienia dekoracyjnego oraz elewacyjnego.

Przedsiębiorstwo z 27-letnim rynkowym stażem posiada zobowiązania w wysokości 32,2 mln zł.

Powyższe zestawienia opracowaliśmy na podstawie danych pochodzących z ogłoszeń opublikowanych w Krajowym Rejestrze Zadłużonych oraz wartości zobowiązań długoterminowych poszczególnych przedsiębiorstw ujawnionych w najnowszych dostępnych sprawozdaniach finansowych dostępnych w Repozytorium Dokumentów Finansowych Krajowego Rejestru Sądowego. Aktualna wartość zobowiązań podmiotów uwzględnionych w zestawieniach może się różnić od podanych kwot.