circle

Raport „Upadłości i restrukturyzacje w budownictwie 2024” jest już dostępny. Pobierz »

Michał Miernik
1 listopada 2023
top_10_zadluzonych_firm_w_polsce_ktore_rozpocz.width-940_DYClQuK

ZOBACZ TEŻ:

Najbardziej zadłużoną firmą, w której otwarto postępowanie restrukturyzacyjne w październiku 2023 r., okazała się być Centrum Obsługi Biznesu.

Poznańska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa na naszym rynku od 25 lat i zajmuje się działalnością hotelową i podobnymi obiektami zakwaterowania.

Suma zobowiązań Centrum Obsługi Biznesu wynosi 85,5 mln zł.

Na drugim miejscu zestawienia znalazła się Ferryman sp. z o.o. sp.k.

Ta warszawska firma budowlana (zajmuje się robotami budowlanymi związanymi ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych) działa na rynku długo, bo od 34 lat.

Do jej ostatnich inwestycji należą między innymi blok mieszkalny na warszawskim Targówku oraz osiedla w Raszynie, Pruszkowie i Piastowie.

Ferryman ma zobowiązania sięgające 38,9 mln zł.

Trzecie miejsce październikowego zestawienia należy do firmy Grant z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Ta spółka z ograniczoną odpowiedzialnością funkcjonuje dość długo, bo od 23 lat i zajmuje się produkcją maszyn i urządzeń wykorzystywanych w przemyśle: górniczym, energetycznym, hutniczym, papierniczym, budowniczym oraz inżynierii lądowej i wodnej.

Suma zobowiązań firmy Grant wynosi 27,2 mln zł.

Najbardziej zadłużoną firmą, która rozpoczęła starania o postępowanie restrukturyzacyjne w październiku 2023 r., jest Towarzystwo Handlowe "Alplast".

To firma o ugruntowanej pozycji na rynku (obecnie jej staż wynosi 29 lat). Działalność kołobrzeskiego przedsiębiorstwa obejmuje przede wszystkim projektowanie, produkcję, serwis i dystrybucję urządzeń, systemów informatycznych, obudów i elementów konstrukcyjnych sprzętu IT.

Zadłużenie Alplastu sięga 50,6 mln zł.

Na drugim miejscu zestawienia znalazła się kolejna firma z województwa zachodniopomorskiego, a konkretnie koszalińskie Błękitne Tarasy.

To przedsiębiorstwo budowlane jest odpowiedzialne za wybudowanie apartamentowca o takiej samej nazwie w nadmorskiej miejscowości Sianożęty, w którym znalazło się aż 129 apartamentów.

Błękitne Tarasy rozpoczynają starania o restrukturyzację z zadłużeniem wynoszącym 48 mln zł.

Trzecie miejsce w rankingu należy do opisanej wyżej firmy Grant z Ostrowca Świętokrzyskiego (suma zobowiązań – 27,2 mln zł.)

Powyższe zestawienia opracowaliśmy na podstawie danych pochodzących z ogłoszeń opublikowanych w Krajowym Rejestrze Zadłużonych oraz wartości zobowiązań długoterminowych poszczególnych przedsiębiorstw ujawnionych w najnowszych dostępnych sprawozdaniach finansowych dostępnych w Repozytorium Dokumentów Finansowych Krajowego Rejestru Sądowego. Aktualna wartość zobowiązań podmiotów uwzględnionych w zestawieniach może się różnić od podanych kwot.