Wszystkie
Analizy i raporty
Analizy i raporty
Prawo
Źródła danych
Poradniki
Poradniki
Z życia MGBI
Z życia MGBI

10 najbardziej zadłużonych firm, które ogłosiły upadłość – sierpień 2022 r.

W sierpniu 2022 roku sądy ogłosiły upadłość 17 firm, a także przyjęły wnioski w tej sprawie od 118 kolejnych podmiotów.

10 najbardziej zadłużonych firm, które ogłosiły upadłość – sierpień 2022 r.

ZOBACZ TEŻ:

Najbardziej zadłużoną firmą (na ponad 36,5 miliona złotych), która ogłosiła upadłość w omawianym okresie była Birch sp. z o.o. działająca przede wszystkim w segmencie sprzedaży detalicznej w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności, napojów i wyrobów tytoniowych. To założona na Śląsku (a konkretnie – w Bielsku-Białej) firma o dość długim stażu, bo działała na rynku 15 lat.

Na drugim miejscu tego zestawienia znalazł się warszawski Nurtos sp. z o.o., który zajmował się kupnem i sprzedażą nieruchomości na użytek własny. W ostatnim dostępnym sprawozdaniu finansowym firma była zadłużona na niemal 24 miliony złotych. Trzecia pozycja na liście to z kolei Jultex sp. z o.o., który był winny swoim wierzycielom łącznie ponad 14,5 miliona złotych. Firma z Kudowy-Zdroju funkcjonowała przez 16 lat.

O wiele większe sumy zadłużenia możemy zaobserwować na liście firm, które w sierpniu 2022 roku złożyły wniosek o upadłość. Dość głośnym echem odbił się przypadek Top Secret sp. z.o.o.. Ta łódzka firma zajmująca się sprzedażą detaliczną odzieży jest znana w całej Polsce, a sklepy z jej produktami można znaleźć w wielu galeriach handlowych. Firma Redan, która jest właścicielem tej marki zapewnia jednak, że decyzja ta w krótkim terminie nie wpłynie na funkcjonowanie sklepów. Zadłużenie Top Secret sp. z.o.o. wynosi ponad 74 miliony złotych, z czego 25 milionów to zobowiązania wobec właściciela.

Znajdująca się na drugim miejscu zestawienia firma “Gotowski - Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe” sp. z o.o. Działała ona na rynku przez 18 lat i zajmowała się produkcją konstrukcji metalowych i ich części. W momencie składania wniosku o upadłość jej zobowiązania wynosiły ponad 55,5 miliona złotych. Na trzecim miejscu znalazła się hurtownia spożywcza Ban-Food sp. z o.o. sp.k. z zadłużeniem wynoszącym ponad 30 milionów złotych.