circle

Raport „Upadłości i restrukturyzacje w budownictwie 2024” jest już dostępny. Pobierz »

Michał Miernik
1 września 2022
10_najbardziej_zadluzonych_firm_ktore_rozpocze.width-940_9RnYux1

ZOBACZ TEŻ:

Na szczycie zestawienia najbardziej zadłużonych firm, które rozpoczęły restrukturyzację w omawianym okresie znalazła się Loanme sp. z o.o., zajmująca się udzielaniem pożyczek. Jeśli chodzi o sumę zobowiązań, to ta wyniosła ponad 245 milionów złotych – o wiele więcej, niż pozostałych 9 firm razem wziętych!

Druga lokata w rankingu należy do "Interkobo Property" sp. z o.o. sp.k. – firmy zajmującej się wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami. To istniejące na rynku od 15 lat przedsiębiorstwo jest winne wierzycielom ponad 40 milionów złotych. Na trzecim miejscu listy uplasowała się firma China Trading House sp. z o.o. z zadłużeniem wynoszącym ponad 24 miliony złotych.

Warto dodać, że liczba restrukturyzacji w sierpniu 2022 r. (221) jest znacząco wyższa niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Wówczas rozpoczęto 113 takich postępowań.

Na pierwszym miejscu rankingu najbardziej zadłużonych firm, które złożyły wniosek o restrukturyzację w omawianym okresie znalazła się Etp SA. Ta katowicka spółka, która w branży budowy obiektów inżynierii wodnej działa od 29 lat, jest winna wierzycielom ponad 82 miliony złotych.

Na drugim miejscu (ze sporo mniejszym zadłużeniem, bo wynoszącym 22,7 milionów złotych) znalazła się firma Elektrix SA, która od 21 lat zajmuje się sprzedażą energii elektrycznej. Trzecie miejsce należy do "Schlegel" sp. z o.o. – firmy z branży produkcji konstrukcji metalowych i ich części. Zadłużenie tej radomskiej spółki wynosi ponad 15,5 miliona złotych.