Wszystkie
Analizy i raporty
Analizy i raporty
Prawo
Źródła danych
Poradniki
Poradniki
Z życia MGBI
Z życia MGBI

Czy wiesz, że możesz przeoczyć upadłość swojego dłużnika?

Do końca listopada 2021 r. Monitor Sądowy i Gospodarczy był jedynym źródłem informacji o nowych postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Nie każdy jednak wie, że rolę MSiG w tym zakresie przejęła niedawno nowa platforma.

czy wiesz_blog

Chodzi o stworzony przez Ministerstwo Sprawiedliwości Krajowy Rejestr Zadłużonych (KRZ). To właśnie w tym rejestrze prowadzone są wszystkie sprawy upadłościowe i restrukturyzacyjne rozpoczęte po 1 grudnia 2021 r. 

Obwieszczenia dotyczące takich postępowań publikowane są tylko w KRZ. W MSiG ogłoszenia upadłościowe i restrukturyzacyjne nadal się pojawiają, ale tylko w odniesieniu do spraw rozpoczętych przed uruchomieniem nowego rejestru, czyli najpóźniej 30 listopada 2021 r.

Wniosek jest prosty: aby nie przeoczyć ogłoszenia upadłości przez naszych dłużników, powinniśmy obserwować wszystkie nowe informacje pojawiające się w KRZ.

Jeśli nasza lista dłużników zawiera więcej niż kilkanaście pozycji, warto pomyśleć o automatyzacji procesu codziennego przeszukiwania KRZ przy użyciu "Listy upadłości" opracowywanej przez MGBI.

Szczegółowe informacje o tej usłudze dostępne są na stronie:

https://www.imsig.pl/lista-upadlosci